W dniach od 18 do 19 października 2022 roku grupa uczniów z klas: 4TI, 4ET i 3TG Zespołu Szkół Technicznych w Turku wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce do Trójmiasta, w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Zwiedzanie rozpoczęto od Westerplatte – półwyspu, którego obrona we wrześniu 1939 stała się symbolem wybuchu II wojny światowej. Uczniowie obejrzeli Pomnik Obrońców Wybrzeża, zachowane wartownie i koszary oraz Cmentarz Poległych Obrońców Westerplatte. W Gdańsku, jednym z najpiękniejszych miast Polski, młodzież odwiedziła: Złotą Bramę, ulicę Długą z reprezentacyjnymi kamienicami, Dom Uphagena, Długi Targ z fontanną Neptuna, Długie Pobrzeże ze słynnym drewnianym Żurawiem – symbolem Gdańska, a także Kościół Mariacki.

Na zwiedzających duże wrażenie wywarł znajdujący się w kościele drewniany zegar astronomiczny wykonany przez Hansa Düringera z Torunia. Podsumowaniem dnia był wieczorny spacer brzegiem morza, podczas którego uczniowie podziwiali nadmorski krajobraz.

W kolejnym dniu wycieczki bogatych wrażeń dostarczyła wizyta w Europejskim Centrum Solidarności, w którym młodzież poznała ideały ruchu Solidarność i poczuła klimat tamtych lat. W Gdyni, prężnie rozwijającym się mieście portowym, atrakcyjnie łączącym funkcje handlowe, turystyczne i rozrywkowe uczniowie spacerowali Skwerem Kościuszki, obserwowali cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty, żaglowce, okręt – muzeum ORP Błyskawica oraz – największą atrakcję – Dar Pomorza. Ostatnim punktem wycieczki był Sopot. Podczas przechadzki po tym pięknym mieście młodzież zwiedziła Plac Zdrojowy i słynny Monciak z krzywym Domkiem. Spacer po najdłuższym w Europie drewnianym molo oraz podziwianie panoramy Sopotu z punktu widokowego znajdującego się na Strzeleckim Wzgórzu zakończyły kilkudniową wyprawę.

Opiekunami uczniów byli nauczyciele: Magdalena Kliszewicz, Marta Mielcarska, Jarosław Jasiak, Witold Jasiak.