Ambro Logistics sp. z o.o.

Głównym obszarem działalności firmy jest transport i spedycja międzynarodowa oraz przeprawy promowe, a najczęstszym kierunkiem transportowym-Wielka Brytania. Potrzeby klientów firmy oraz dynamiczny rozwój spółki spowodował obsługę rynków oraz skierowanie pojazdów również do takich krajów jak: Niemcy, Francja, Irlandia, Włochy oraz kraje Beneluksu.

Energa S.A. 

Energa S.A. to polska grupa kapitałowa zajmująca się wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej, dostarcza prąd do około 2,7 mln odbiorców,  co stanowi ok. 17-procentowy udział w rynku obrotu energii elektrycznej.
INEA S.A.

INEA to niekwestionowany lider usług multimedialnych i telekomunikacyjnych w Wielkopolsce i jedna z czterech największych sieci kablowych w kraju. Przedmiotem porozumienia jest objęcie patronatem przez INEA klas technikum teleinformatycznego ZST w Turku. Strony postanowiły wspólnie działać na rzecz podnoszenia kwalifikacji i wiedzy uczniów w zakresie zaawansowanych rozwiązań branży technicznej teleinformatycznej i telekomunikacyjnej z wykorzystaniem produktów INEA.

Messer Polska Sp. z o.o.

Przedmiotem działalności spółki Messer jest produkcja i dystrybucja gazów technicznych, specjalnych, spożywczych i medycznych. Oprócz sprzedaży gazów Messer Polska oferuje kompleksowe wsparcie w zakresie systemów magazynowania i rozprowadzania gazów. Klienci firmy mogą liczyć na profesjonalne wsparcie techniczne i technologiczne w zakresie zastosowania gazów. Miranda Sp. z o.o.

Miranda to przedsiębiorstwo przemysłu włókienniczego wchodzące w skład Grupy Lubawa. Przedsiębiorstwo jest producentem i dystrybutorem tkanin oraz dzianin poliestrowych, poliamidowych i mieszanych. Miranda posiada własne zaplecze naukowo-badawcze, które sprawuje bieżącą kontrolę nad produkcją i reżimem przestrzegania procedur technologicznych. Mleczarnia „Turek”

Mleczarnia „Turek” Sp. z o.o. należy do międzynarodowej Grupy SAVENCIA – jednego z największych producentów i dystrybutorów serów na świecie, obecnej w ponad 120 krajach. W Polsce Mleczarnia „Turek” Sp. z o.o. jest cenionym producentem i dystrybutorem marek: NaTurek, Tartare, Chavroux i Le Rustique. Saint-Gobain HPM Polska Sp. z o.o.

Saint-Gobain HPM Polska to lider branży materiałów ściernych. 15 lat temu Grupa Saint-Gobain nabyła zakład produkcji materiałów ściernych w Kole. Skuteczne połączenie tradycji i innowacji sprawiło, że zakład jest obecnie jednym z największych i najnowocześniejszych producentów narzędzi ściernych w Europie. W Kole produkowana jest szeroka gama produktów ściernych: tarcze tnące i ściernice, materiały ścierne nasypowe. Zakład zajmuje się także serwisem tarcz diamentowych i maszyn.  SATEL sp. z o.o.

SATEL jest firmą z zaangażowaniem 100% kapitału polskiego, zajmującą się projektowaniem, produkcją i sprzedażą najwyższej jakości urządzeń elektronicznych. Gama produktów firmy SATEL obejmuje przede wszystkim centrale alarmowe, sygnalizatory, czujki, stacje monitorujące, sterowniki radiowe, dzielniki ekranu oraz zasilacze buforowe. Szkoła oraz firma SATEL postanawiają wspólnie działać na rzecz podnoszenia kwalifikacji i wiedzy uczniów w zakresie zaawansowanych rozwiązań branży technicznej ochrony mienia w wykorzystaniem firmy Satel. 
Sun Garden Polska Sp. z o.o.

Zakład w Polsce powstał w 1991 roku i zatrudniał początkowo kilkadziesiąt osób produkując poduszki ogrodowe. Coroczne inwestycje kapitału właścicielskiego doprowadziły do bardzo dynamicznego rozwoju firmy. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 1800 osób produkując bogatą gamę mebli ogrodowych, parasoli, poduszek ogrodowych, tekstyliów domowych, mebli tapicerowanych i materaców. Wyroby firmy trafiają na cały świat, a produkty można znaleźć przede wszystkim w sieciach handlowych, centrach ogrodniczych oraz sklepach specjalistycznych. Celem porozumienia jest integracja i doskonalenie współpracy miedzy szkołą, władzami regionalnymi i przedsiębiorcami, działającymi w obszarze przemysłu.

Uniejów - Uzdrowisko Termalne

Od 2012 r. miasto posiada – jako pierwsze w Polsce – status uzdrowiska termalnego. Najmłodsze polskie uzdrowisko powstało praktycznie od podstaw i nadal się rozbudowuje dzięki przemyślanej wizji rozwoju i dynamicznym przedsiębiorcom. Symbolem Uniejowa jest nowoczesny i systematycznie rozbudowywany kompleks termalno-basenowy „Termy Uniejów” obejmujący m.in. baseny kryte, baseny otwarte, zespół odnowy biologicznej, restaurację oraz klub z kręgielnią. Baseny wypełnione wodą termalną zostały tak zaprojektowane, że zarówno młodzi, jak i starsi znajdą tu coś dla siebie. Kąpiel w solance wydobywanej z głębokości ponad 2 km odpręża, nawilża, rozgrzewa ciało, łagodzi zmęczenie i stres. Przez cały rok można korzystać z atrakcji dostępnych na świeżym powietrzu, m.in. podgrzewanych basenów solankowych, basenów rekreacyjnych z masażami, wyspy z jacuzzi, „dzikiej rzeki” czy dziecięcych basenów ze zjeżdżalniami i brodzikami.